IAGO_křest CD_hl
14.5.2018
Kategorie: Divadlo

Janek Ledecký v obležení krásných kolegyň. Křtili CD muzikálu Iago

Janek Ledecký je mužem činu. Má totiž život plný aktivit, a to jak sportovních, tak především uměleckých. Jednou z nich je i práce na původním muzikálu Iago, který zpracoval do nové a atraktivní podoby. Nyní v jeho režii vzniklo i CD s písněmi z tohoto muzikálu. Na terase Divadla Hybernia ho pokřtila mimo jiné i herečka Ivana Chýlková.

Na desce z muzikálu Iago chtěl Janek Ledecký představit všechny lidi, co se v projektu sešli tak, jak je na představení spolu nikdy nepotkáte. „Například všechny tři Desdemony, které hrají Dominika Richterová, Anička Slováčková a Lucka Černíková. Dále zazpívají oba Cassiové, Láďa Korbel i Milan Peroutka. Othella si zazpívá Tomáš Novotný a Lukáš Adamec, takže dojde i na slovenštinu. O roli Iaga jsem se podělil s Petrem Vondráčkem. V sólových rolích se také představí Dita Hořínková, Markéta Poulíčková, Monika Sommerová, Michal Novotný, Pavel Rudolf Plasche, Bořek Slezáček a Jaromír Adamec. Dasha je v roli arabské popstar, Bahiyi,“ sdělil Ledecký.

Muzikál trvá téměř dvě hodiny a dvacet minut, ovšem na CD, jehož kmotrou se stala herečka Ivana Chýlková, uslyšíme hudební průřez dílem a výběrem toho nejlepšího. Ledecký tento počin nazývá výrazem Highlights, pocházejícím z Ameriky. Poslechneme si tedy všechny postavy ze hry. Jak se ale Jankovi hraje a zpívá ta jeho? „Hrát toho superpadoucha Iaga je čistá rozkoš. Užívám si každé představení,“ pochvaloval si.

CD Iaga pokřtila i Ivana Chýlková

CD Iaga pokřtila i Ivana Chýlková

Jak už ví snad celý svět, Ledecký má úspěšnou dceru, sportovkyni, Ester Ledeckou, která se pyšní hned několika zlatými medailemi. Jako správný otec ji byl podpořit právě na vítězném olympijském závodu. Věnoval se i tam své tvorbě, nebo s sebou múzu raději nevzal? „Múzu jsem do Pyeongchangu netahal. Tam jsme měli jiné starosti. A radosti.“ K aktivnímu odpočinku se ovšem naštěstí dostal. „Díky Ester se mi podařilo lyžovat nebo snowboardovat postupně ve Špindlu, Rakousku, Slovinsku, Korei, Německu a Švýcarsku. Takže to rozhodně neflákám,“ podotkl.

Mohlo by se zdát, že prosperující muzikant a skladatel si už splnil své umělecké sny a bude chtít s tvorbou skončit. Opak je však pravdou. „Děláte si legraci? Já se teprve začínám rozkoukávat,“ dodal na závěr zpěvák.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Muzikál Iago

Mohlo by vás také zajímat