chris norman_cr
4.5.2018
Kategorie: Hudba

Podmanivý hlas Chrise Normana potěší české fanoušky slavnými hity nejen z éry Smokie

Kdo by neznal písně jako Living Next Door To Alice, I’ll Meet You At Midnight, Don´t Play Your Rock´n´Roll To Me či Midnight Lady. Prozpěvuje si je již několik generací fanoušků po celém světě, u nás je nazpívali v českých verzích krom jiných Karlové Gott i Zich. Fandové z Česka si je ale budou moci vychutnat „live“, a to přímo v originálu. Britský zpěvák Chris Norman se totiž chystá na podzim do Prahy.

Zpěvák Chris Norman v pražském Fóru Karlín vystoupí 2. října. Do Česka už se moc těší. Zdejší fanoušky i naše hlavní město si totiž zamiloval. Má k němu specifický osobní vztah, protože zažil atmosféru listopadu 1989, na což dodnes velmi často vzpomíná. „Byl jsem tehdy v Praze asi dva nebo tři dny a ta atmosféra byla znát. V hotelu, všude. Lidé mluvili o tom, co by se mělo stát a co se stane, byli zjitření. Úplně to bylo cítit ve vzduchu a byl to velmi intenzívní pocit, že se něco změní,” řekl před časem českým novinářům.

Při jeho pracovní návštěvě v Čechách ale nenavštíví jen Prahu. 4. a 6.října totiž vystoupí i v brněnské hale DRFG Rondo. Vstupenky zakoupíte od 1 190 korun (Praha) a od 390 korun (Brno) v předprodejní síti www.ticketpro.cz.

Rodiče Chrise Normana byli profesionální divadelníci, takže se rodina často stěhovala. Chris tak prošel různými městy a navštěvoval různé školy. Už jako malý kluk vystupoval na pódiu s rodiči a imitoval známé hudební osobnosti. Svou první kytaru dostal Chris už v sedmi letech. Na gymnáziu St. Bede´s v Bradfordu (hrabství West Yorkshire) se seznámil v roce 1965 s kytaristou Alanem Silsonem a Terrym Uttleym a založili školní skupinu, později působili v kapele Essence a dalších.

Klíčové bylo setkání s v roce 1973 s londýnskými producenty a autory Mikem Cinnem a Nickem Chapmanem. Ti nezaměnitelný hlas Chrise Normana jako leadera kapely, která se propracovala ke konečnému jménu Smokie, definitivně poslali na hvězdnou dráhu.

Velkým úspěchem Chrise Normana byl jeho samostatný duet se Suzi Quatro Stumblin In v roce 1978. Od roku 1982 se vydává na sólovou dráhu na níž najdeme další hity, jako je Midnight Lady, No Arms Can Ever Hold You, Oh Carol nebo Mexican Girl.

Aktivní a přesvědčivý Chris Norman i v sedmašedesáti letech stále koncertuje s kapelou složenou ze zkušených i mladých výtečných muzikantů. Že je pořád v plné formě, tak můžete během podzimních koncertů posoudit i vy.

Text: Michaela Rochovanská

Mohlo by vás také zajímat