KB Band Academy_hl
30.4.2018
Kategorie: Hudba

Chcete se s kapelou posunout v hudební kariéře? Zkuste štěstí v KB Band Academy

Hudební stanice ÓČKO opět rozdělí čtvrt milionu korun od Komerční banky na podporu tvorby začínajících kapel. Mentorem skupin zůstává talentscout a muzikant Michal Novák alias Majkláč. Na postu moderátorky se nově objeví Nikola Čechová neboli Shopaholic Nicol. Kapely dostanou mimo jiné rady od známých osobností a zahrají si na vyhlášeném festivalu Rock for People.

Máte kapelu a chcete se dostat z garážové zkušebny na stage velkých festivalů? TV Óčko ve spolupráci s Komerční bankou vám to umožní. Projekt KB Band Academy, který se stal v minulosti velmi oblíbeným, chválí i Michal Hrůza. „Děkuju, že to děláte, protože to strašně pomáhá českým kapelám,“ prohlásil populární zpěvák, jenž si v loňském ročníku pochvaloval vzniklé singly. Mezi těmi byl i návykový song Pardon, dámy vítězné formace Naděje.

Vše letos odstartují dvě kola castingů na konci května, na které je možné se přihlásit do 20. 5. Stačí poslat odkaz nebo krátké video s ukázkou tvorby na kbba@ocko.tv. Mezi dvě vybrané kapely se rozdělí 250 000 korun, které budou využity mimo jiné na tvorbu nového singlu v profi hudebním studiu, natočení videoklipu a přípravu koncertní show. O mentoring kapel se i letos postará ostřílený talentscout a muzikant Michal Novák.

Shopaholic Nicol & Majkláč

Shopaholic Nicol & Majkláč

Pořadem, který se objeví ve vysílání ÓČKA od srpna, diváky provede nová moderátorka Nikola Čechová, kterou všichni známe spíše pod přízviskem Shopaholic Nicol. Blondýnka využije své zkušenosti z moderování Mixxxer show na ÓČKU a ze sociálních sítí, bez kterých se dnes žádná populární kapela neobejde. Zkušenosti předají ceněné osobnosti domácí scény, které budou postupně odhaleny. V minulých letech to byli například David Koller, Klára Vytisková nebo Ben Cristovao.

Letošní ročník pak přinese zajímavou novinku. Jedním z úkolů pro kapely bude v červenci vystoupení na festivalu Rock for People, kde dostanou příležitost prokázat, že umí zaujmout festivalové publikum. Jedna z kapel se na závěr představí také na hlavní ÓČKO stagei na listopadovém YouFestu.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: TV Óčko

Mohlo by vás také zajímat