Gudasova_1
22.1.2018
Kategorie: Divadlo

Návrat Karoliny Gudasové do Čech: z letiště poběží rovnou na jeviště

O Karolině Gudasové se mluví jako o jedné z nejtalentovanějších hereček nastupující muzikálové generace. Před narozením své dcery Emilky si zahrála roli Markétky v muzikálu Mefisto, který od svého uvedení sklízí jeden úspěch za druhým. Přestože mladá zpěvačka stále kojí, neváhala a po osmiměsíční pauze se do svého oblíbeného představení vrací. 

Diváci se na půvabnou Karolinu Gudasovou mohou těšit už zkraje února, kdy se objeví v prvních letošních mefistovských reprízách. A vypadá to, že do Divadla Hybernia brunetka pojede rovnou z letiště. Vrací se totiž po delší době z Ameriky, kde žije střídavě se svým partnerem, hokejistou NHL Michalem Neuvirthem. „Strašně moc se na Mefista těším, ale zároveň mám respekt. Bude to přeci jen zvláštní, po takové době být zase na jevišti. Plánuji si to ale užít. Navíc je tam moc prima parta, takže se těším i na své kolegy, holky z company, maskéry… Jak to tak vypadá, tak se těším fakt na celý soubor,“ svěřila se.

Přestože si svou roli Markétky pamatuje, přípravu nechce nijak podcenit. „Cvičím hlasivky, pročítám scénář. Nechci nechat nic náhodě. Chci se vrátit tak, aby nikdo nepoznal, že jsem měla pauzu,“ řekla svědomitě brunetka. Nutno dodat, že příprava na místě jistě je. Markétka je totiž milenkou samotného Fausta, kterého v alternaci hrají Josef Vojtek a Jiří Zonyga. To, jak skvělé výkony oba herci podávají, dosvědčují nejen pravidelné ovace publika ve stoje, ale i významné divadelní ocenění v podobě Ceny Thálie, kterou Vojtek za svůj výkon v hlavní dvojroli Mefista / Fausta obdržel.

Karolína Gudasová s dcerkou na procházce po Philadelphii

Karolina Gudasová s dcerkou na procházce po Philadelphii

Kromě důkladné přípravy musí ovšem herečka myslet i na to, jak to bude s hlídáním malé Emilky, zatímco bude na jevišti. „Výhoda života v Čechách je ta, že tu máme dvě babičky, takže budou hlídat a obě dvě se na to moc těší. A určitě poprvé bude se mnou a druhý den se uvidí,“ prozradila, jak mají vymyšlené hlídání dcerky. Že ani jedno z únorových představení nestihnete? Nevadí. Karolina se z Ameriky vrátí zase na jaře. „V Čechách budu teď dvanáct dní a pak až zase v dubnu, kdy budu opět hrát Mefista. A do konce sezóny hraji hned několikrát,“ prozradila muzikálová herečka, která žije Americe stejně jako její bratr Radko Gudas.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: muzikál Mefisto, archiv K. Gudasové

Mohlo by vás také zajímat