Michal David_slavík
29.11.2017
Kategorie: Hudba

Další aféra ze Slavíka: sošku odevzdává také Michal David. Nechce ji ani Ortel

Další rána do vazu nejsledovanější hudební ankety v České republice. Poté, co se členové hudební formace Kabát rozhodli vrátit svou cenu za první místo v kategorii hudebních skupin, dnes je následoval i Michal David. A to už je pro Českého slavíka velký problém.

Tohle je možná definitivní rána do vazu agentury Musica Bohemica a její soutěže. Kdo do dnešního dne o falšování výsledků ankety Český slavík pochyboval, dostal za pravdu. Svou cenu odevzdal nejen Kabát, ale už také Michal David.

„Právě jsem obdržel zprávu, že Tomáši Ortelovi přišlo 31.086 hlasů, což je dvakrát více než mně. Proto jedu vrátit stříbrného slavíka a převezmu si bronzového, který mi oprávněně náleží. Děkuji vám všem za podporu a za to, jak se za mě „perete“. Moc si toho vážím, ale musíme být féroví a ať již Ortel hrál, či nehrál Fair Play, stříbrný slavík patří jemu,“ řekl náš král diskoték.

Samotný Ortel, který reálně v anketě kraloval ve dvou kategoriích, svou cenu už nechce. A důvod? Účinkující na galavečeru ho ponižovali, jak mohli. Trapných komentářů i nevraživých obličejů si musel všimnout snad každý divák.

Určitě toto není poslední věc v této aféře. Už se dokonce ozval i Karel Gott. Každopádně je jasné, že tohle si za rámeček organizátoři nedají. I přes „rezignaci“ již dvou interpretů si navíc stále stojí za tím, že odečíst hlasy Ortelu bylo správné. „Na jedné straně chápeme za dané situace postoj skupiny Kabát i Michala Davida, na druhé straně ale trváme na svém rozhodnutí, že k porušení pravidel hlasování došlo, že zásah byl oprávněný a na zveřejněných výsledcích nebudeme nic měnit,” prohlásila agentura Musica Bohemica.

Přečtěte si také: A je rozhodnuto: Kabát vrací Zlatého slavíka

Text: Jan Rochovanský
Foto zdroj: FB stránka Michala Davida

Mohlo by vás také zajímat