Kabát_vrácení slavíka
28.11.2017
Kategorie: Hudba

A je rozhodnuto: Kabát vrací Zlatého slavíka!

Kauza ohledně prvního místa skupiny roku v anketě Český slavík je rozhodnuta. Slavná kapela Kabát se dneska večer definitivně vzdala své zlaté sošky, kterou se zítra chystá vrátit pořadatelům. Teď je ještě nasnadě otázka, jak je to s umístěním nejlepších zpěváků.

Je to jasné, první místo patří formaci Ortel. Agentura Musica Bohemica se totiž před Kabáty dnes hájila pouze tím, že má prý právo zasáhnout, pokud dojde k organizovanému hlasování na podporu určitého subjektu. A taková obhajoba kapele samozřejmě nestačila. A taky aby jo, vždyť při hlasování se o hlasy prosí samotní interpreti, a že jich není málo, a k tomu i jejich fankluby po všech možných sociálních sítích. Jenže to si evidentně nemohou dovolit všichni, konkrétně tedy Ortel. A paradoxem je, že se tato formace sama od sebe o hudební cenu ani neprosila.

Situace ohledně manipulací s hlasy, o které jsme vás včera informovali v našem článku, se rozuzlila dnes večer při koncertě Kabátu v O2 areně. „Kabát si v této situaci nemůže Slavíka nechat. Ocenění musíme vrátit agentuře Musica Bohemica, která musí nám i veřejnosti vysvětlit, kolik Ortel dostal hlasů a kolik jich neuznali, protože mají prokázáno, že nebyly regulérní,“ informoval manažer Kabátů Radek Havlíček.

Pro publicitu to nedělají

Každopádně klobouk dolů před Kabáty, kteří tímto ukázali, že mají opravdu charakter. Už zítra totiž sestava Josefa Vojtka odevzdá sošku, která má mít za majitele právě skupinu Ortel, které agentura dala stejný počet hlasů jako v loňském roce. A pokud se budou ozývat všemožní rýpalové s tím, že to Kabáti dělají jen pro publicitu, tak je zklameme. „Slavíka máme v krabici, zítra ho chceme pořadateli předat. Bez fotografů, protože nestojíme o titulky, jak ho teatrálně vracíme. Není to gesto. Není to ani podpora kohokoliv, kdo by eventuálně mohl uspět. Jde o princip. Dokud to nebude vysvětlené hmatatelně,“ řekli jasně hudebníci, čímž dali jasně najevo, že se na této aféře rozhodně nechtějí zviditelnit. Ani nemají důvod, slavní jsou dost.

Ale kategorie skupina roku není zdaleka jediná, která by mohla mít problém. Tomáš Ortel byl totiž oceněný jako bronzový zpěvák, takže je nasnadě otázka, zda i v této kategorii nemají výsledky vypadat úplně jinak. A tuto situaci dokonce bude řešit i sám náš hudební bůh Karel Gott. „Osobně se chci setkat s ředitelem pořádající agentury Musica Bohemica, panem Jaroslavem Těšínským. Věřím, že mi celou situaci vysvětlí. Teprve potom budu schopen posuzovat zmíněný problém,“ řekl slavný zpěvák.

No, uvidíme, jak se situace ještě vyvrbí. Každopádně, pokud bude manipulace i v kategorii zpěváků, bude to už hodně velká přestřelka. A ruku na srdce, po této aféře už stejně v dalších ročnících výsledkům zřejmě málokdo uvěří.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: FB kapely Kabát

Mohlo by vás také zajímat