Slavik2017
28.11.2017
Kategorie: Hudba

Hlavní sponzor Mattoni chce odstoupit ze Slavíka! Mohou za to manipulace s hlasy

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Známé přísloví opět přechází v platnost, tentokrát v souvislosti s populární hudební anketou Český Slavík Mattoni. Je dost možné, že v příštím ročníku, pokud vůbec nějaký bude, se už v názvu soutěže jméno hlavního partnera neobjeví. Generální ředitel minerálních vod totiž dnes podal šokující prohlášení.

Letošní výsledky opět zasáhly širokou veřejnost naší země. Vyšlo totiž najevo, že kapele Ortel byly odečteny hlasy. Nešťastná náhoda? Určitě ne. Podezření na skandální falšování výsledků mají také členové hudební skupiny Kabát, kteří zvažují odevzdání zlaté sošky, kterou letos již poněkolikáté získali. Více podrobností o této kauze naleznete v našem včerejším článku.

To, že se Kabáti prakticky postaví za plzeňskou skupinu, která bývá všemi mediálními prostředky dehonestována, nečekal nikdo. Je ale vidět, že všichni nejsou stejní a spravedlnost stále někoho zajímá. Výrok skupiny Josefa Vojtka však byl jen pomyslnou první kapkou. Nyní se do celé situace vložila totiž i společnost Mattoni, díky níž celý galavečer probíhá. Ta je zároveň i hlavním sponzorem celé ankety.

A právě majitelům Mattoni se v minulosti několikrát vyčítalo, že hlasy sama ovlivňuje. „Byli jsme v minulosti několikrát a neoprávněně obviňováni z toho, že jsme nějakým způsobem zasahovali do hlasování v anketě nebo naopak, že účast některých interpretů tolerujeme bez jakéhokoliv zásahu,“ stojí na Facebooku Mattoni.

Jak se ukazuje, výsledky neřídí tato firma, nýbrž samotní pořadatelé Slavíka. „Znovu prohlašujeme, že o pravidlech a všech významných krocích rozhodoval a rozhoduje vždy samostatně pořadatel ankety. Je to od prvního ročníku až do současné chvíle jeho výsostné právo, které po celou dobu respektujeme,“ je také v prohlášení.

Možný odchod ze „scény“

„Podle dostupných informací a dosavadního vývoje se zdá, že organizátor Českého slavíka přistoupil k vyhodnocení ankety v kategorii zpěvák a skupina netransparentně a od tohoto postupu se distancujeme. Je pro nás nepřípustné, aby interpreti v jakékoli kategorii, na jakékoli příčce, získali pocit pochybnosti o svém umístění v anketě.  Jestliže organizátor současnou situaci nevyjasní, budeme nuceni přezkoumat naše smluvní vztahy a zvážit i možnost našeho odchodu od partnerství ankety Český slavík,“ varuje pořadatele generální partner.

Bude zajímavé sledovat, jak se celá situace vyvine. Je absolutně nepřípustné, aby demokratické hlasování bylo zneužíváno. Dnes večer se také rozhodne, zda se Kabáti vzdají své ceny. Spekuluje se i o tom, že stejně tak jako Mattoni, tak i teplická kapela má v plánu jednou provždy ukončit své figurování v anketě, jenž se v posledních letech přeměnila na pouhou frašku.

Přečtěte si také: Český slavík 2017: Trapný moderátor, odebrané hlasy a hattrick kapely Mirai

Text: Jan Rochovanský
Foto: Facebook – Český Slavík Mattoni

Mohlo by vás také zajímat