IAGO_studio
7.11.2017
Kategorie: Divadlo

Muzikálové hvězdy nazpívaly celé album k titulu IAGO za pouhý víkend

Pro muzikálové herce nekončí práce vystoupením na jevišti. Herecký ansámbl muzikálu IAGO měl o víkendu pěkně napilno s nahráváním nového muzikálového CD. Pod vedením autora muzikálu a zároveň zkušeného muzikanta Janka Ledeckého to ale zvládli na výbornou.

Víkend to byl pro účinkující muzikálové inscenace IAGO opravdu nabitý. Během dvou dnů se muselo nazpívat osmnáct písniček, ve kterých uslyšíme všechny účinkující, kteří v muzikálu vystupují. „Každý tady má svoje místo. Schválně jsem to rozhodil tak, aby se tam dostaly všechny alternace, takže zpívají úplně všichni. Bude to osmnáct písniček plus také bonusový materiál,“ prozradil Janek Ledecký na otázku, na koho se můžeme na novém CD těšit.

Není to jen o nazpívání

Příprava cédéčka ale není jen o nazpívání písniček. Hudba se začala natáčet už v dubnu, v září se pokračovalo v přípravě aranžmá se symfonickým orchestrem, postupně se vystřídala čtyři různá studia a o víkendu přišel čas na vokály a hlavní zpěvy.

Ladislav Korbel

Ladislav Korbel

Nejtěžší bylo vytvořit pro zpěváky a herce časový harmonogram. Aby se vše stihlo, muselo to ve studiu pěkně frčet. Všichni zúčastnění mají totiž i další pracovní povinnosti. „Jak se říká, čas je proti nám, máme na to dva dny. Dneska natáčí sedmnáct lidí. Všechno to časově ukočírovat je docela fuška. Všichni ale samozřejmě své písně perfektně znají, tak snad to zvládneme. Včera tu byl například Milan Peroutka, který už je teď na cestě do Indie,“ doplnil Ledecký.

Spokojená Slováčková

Ve studiu pilně nahrávali i Othello Tomáš Novotný a Cassio Ladislav Korbel a Desdemona Anna Slováčková, která se svěřila, že je s touto muzikálovou prací moc spokojená. „Muzikál je sám o sobě spojený s tancem a herectvím, takže tam procítění a výraz musí být a já myslím, že tohle by měla mít každá písnička. Jakmile je popová písnička o ničem, tak se zpívá blbě. No a Desdemona se mi hraje úplně skvěle, strašně mě to baví.“

Anna Slováčková

Anna Slováčková

V muzikálu hraje velkou roli také žárlivost, pro kterou má však oblíbená blondýnka pochopení. „Jsem dost žárlivá, takže nemůžu mít nikomu za zlé to, co jsem já sama. Pokud mě tedy neuškrtí,“ dodala na adresu svého muzikálového partnera Tomáše Novotného. Jejich láska totiž na jevišti skončí tragédií, kdy Othello jednoho večera svou milovnou ženu Desdemonu uškrtí.

Když vše dobře dopadne muzikálové album vyjde zhruba za týden. „Pokřtít bych ho chtěl po představení v divadle,“ dodal na závěr autor.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: muzikál IAGO

Mohlo by vás také zajímat