selfie_dermacol
21.9.2017
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Holky, chcete mít parádní selfíčko? Tady je návod!

Obdivujete vydařené fotky svých přátel a známých na sociálních sítích? Na to, abyste i vy vypadali na fotkách skvěle, nepotřebujete speciální filtry ani všemohoucí „fotošop“. Se správným líčením vás totiž objektiv nezaskočí v žádné situaci, radí vizážista značky Dermacol Tomáš Vida.

Přepudrovat lesklá místa před každým záběrem není vždy možné, proto jsou výběr a aplikace make-upu základem úspěchu. Ideální je použít nejdřív tzv. primer, který zvýší odolnost líčení během dne. Praktickým řešením, zejména pro dovolenková zavazadla, je dvoufázový make-up s obsahem podkladové báze. Jeho použitím v jednom kroku vyhladíte jemné vrásky, zamaskujete póry a pleť získá příjemný matný finiš. Nezapomeňte na překrytí nedokonalostí a kruhů pod očima pomocí korektoru.

Na závěr líčení zafixujte sypkým transparentním pudrem. Aby pleť na fotkách působila plastičtěji, použijte bronzer, který naneste pod lícní kosti. Hranu nosu a srdíčko nad rty zvýrazněte rozjasňovačem.

selfie_dermacol_plet 

 Tip: Víte, jak správně používat korektor?

Korekce nedostatků je pro krásné fotky zvlášť důležitá. Když si chcete dát záležet, použijte paletku korektorů s více odstíny. Zelený barevně neutralizuje začervenání a rozšířené cévky v okolí nosu a na tvářích. Žlutý překrývá modřiny, žilky a jiné nedostatky fialově-modré barvy. Béžový barevně sjednocuje a účinně překrývá pigmentové skvrny a jizvičky. Součástí paletky je i rozjasňovač, který dodá pleti lesk a svěží vzhled. Aplikujte jej na lícní kosti, nos a do vnitřního koutku očí.

Inovativní dvoufázový Selfie make-up, Dermacol – 199 Kč
4 – barevná paleta korektorů a rozjasňovače, Dermacol – 169 Kč
Transparentní fixační pudr, Dermacol – 229 Kč
Shine Ritual multilíčidlo, Dermacol – 99 Kč

Bacha! Černá přidává věk

Při líčení očí se vyvarujte tmavých barev a ostrých linek, které na fotkách přidávají věk. Volte raději přirozené „nude“ odstíny. Záhyb oka zvýrazněte hnědou a rozmažte do ztracena. Zbytek víčka už jen přetřete stínem tělové barvy, která ho zvýrazní. Na vnitřní linku použijte bílou kajalovou tužku, která oko opticky zvětší. Díky krémové textuře je také ideální na zvýraznění vnitřního koutku. Po aplikaci ji už jenom prstem jemně zapracujte do ztracena.

Při úpravě obočí použijte namísto tužky pudrový stín s pěnovým aplikátorem. Působí přirozeněji a je voděodolný, takže ani na pláži vám nehrozí žádné faux-pas. Důležitý je výběr správného odstínu, který by měl být maximálně o stupeň tmavší, jako je barva vašich vlasů.

Rty jako femme fatale

Úsměv je alfou a omegou každé dobré fotky. Správným líčením jeho efekt ještě znásobíte. V případě, že jste majitelkou velkých a plných rtů, tak si můžete dovolit výrazné rtěnky, které podtrhnou jejich dokonalost. Když však máte úzké rty a chcete je opticky zvětšit, použijte rtěnku v nude odstínu nebo lesk. Pro preciznější aplikaci nezapomínejte na konturovací tužku v barvě rtěnky.

Tip: Dodejte rtům „šťávu“

 Na střed nalíčených rtů aplikujte multilíčidlo, které jste použili i na rozjasnění pleti.

selfie_dermacol_rty

VYHRAJ revoluční rtěnku 16H Lip Coloour od Dermacol!

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Dermacol

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *