iago_peroutka_kostymy
15.9.2017
Kategorie: Divadlo

Milan Peroutka a další herci Hybernie jedou na plno! Premiéra muzikálu Iago klepe na dveře

Muzikálová novinka Iago má pouhý týden do premiéry. První ochutnávku ale spatřili novináři už nyní. Na scéně Divadla Hybernia byli k vidění vojáci na misi na Středním východě, krásné ženy ve skvostných šatech, dívky v negližé i arabské tanečnice. Vypadá to, že klasické Shakespearovské drama o největší lásce a zradě bude v moderním pojetí pěkná jízda.

Přípravy vrcholí a jede se naplno. Americký režisér Robert Johanson chce mít vše vypilované do posledního detailu. „V momentě kdy máme pocit, že už je to hotové, tak Robert přijde s dalšími vylepšeními pro každou postavu, takže se tady ještě nikdo ani na chvíli nezastavil,“ prozradil autor muzikálu Janek Ledecký. Herci to tedy vůbec nemají snadné, což potvrzuje i Desdemona Lucie Černíková. „Je to poměrně náročné, protože jde do tuhého. Zkoušíme už ve světlech, v kostýmech, dolaďujeme detaily a pilujeme choreografie.“

Othello (Lukáš Adamec) a Iago (Janek Ledecký)

Othello (Lukáš Adamec) a Iago (Janek Ledecký)

Zástupci médií tak byli první, co viděli některé výkony hlavních představitelů, jako je Milan Peroutka, Petr Vondráček, Markéta Poulíčková, Dasha či samotný Janek Ledecký. Ti již byli oděni v kostýmech z dílny našich předních návrhářů. Šaty pro ženské obsazení pocházejí od Beaty Rajské, a muzikálové herečky se shodly v tom, že jsou opravdu krásné. „Všechny jsou nádherné. Je těžké vybrat ten nejhezčí. Ale když už bych nějaký vybrat měla, tak mně asi nejvíc učarovala bílá romantická noční košile anebo úžasné červené koktejlky,“ přiznala Černíková.

Sympatická blondýnka si chválí i kostýmy pro mužské osazenstvo, které zas oblékl vyhlášený Roman Šolc. „I když jsem spíš pacifistka, musím uznat, že na těch uniformách něco je a někteří kolegové jsou v nich zatraceně sexy,“ okomentovala s úsměvem kostýmy svých hereckých kolegů Lucie.

Dvě Desdemony (Dominika Richterová a Lucie Černíková)

Jak bude vypadat očekávaný muzikál Iago jako celek? To už se dozví první diváci příští čtvrtek 21. září na slavnostní premiéře.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Muzikál Iago    

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *