Milan Peroutka
20.7.2017
Kategorie: Hudba

Milan Peroutka a jeho novinka Sofie: stane se letním hitem?

Perutě, kapela Milana Peroutky, před pár dny pustili do světa netrpělivě očekávaný videoklip k singlu Sofie. Klip svým netradičním pojetím působí originálně a samotný song je natolik rytmický, že ho jen těžko budete dostávat z hlavy!

Melodická píseň je pro toto období jako dělaná. „Nový song jsme složili jako letní popovou pecku. Rytmický pulzující singl, který jsme potřebovali k naším letním vystoupením, abychom do diváků pustili pořádnou dávku energie. Lidi se chtějí na letních koncertech bavit a skákat, a my jich s kapelou máme přes léto naplánovaných dvacet čtyři,“ říká k hlavnímu poselství songu frontman kapely Milan Peroutka.

Videoklip k Sofii byl natáčen v FZG studiu v Klecanech a jeho realizace se ujal režisér a kameraman Jakub Mahdal. „K videoklipu jsme si vůbec poprvé nechali postavit vlastní scénu. Jde o dvě místnosti v kontrastních kapelních barvách a hru polopropustného skla v duchu vyslýchací místnosti. V jedné je kapela a ve druhé se ocitá pod drobnohledem osamocená Sofie, která tu je v ostrém světle jen se svým svědomím. Diváka napadá, co vstupu do místnosti asi předcházelo. I konec videoklipu, kdy Sofie bariéru prorazí, je otevřený. Kdo ví, třeba se někdy dočká pokračování,“ směje se sympaťák z „novácké“ Tváře.

Kapela Perutě se rozhodla k premiéře klipu namísto klasického křtu uspořádat živé vysílání pro své příznivce, aby tak mohli přímo s jejími členy sdílet své bezprostřední dojmy. Ty jsou doposud velmi pozitivní, a tak se zdá, že progresivnější pop kapele sluší. Až skončí letní sezóna, mají kluci v plánu zveřejnění dalšího videoklipu. A pak už se zavřou do studia, aby své songy zhmotnili na svém debutu.

Šílené ponožky od Milana

Fandové se můžou těšit také na merchandising, který bude k zakoupení na koncertech i na internetu. „Čeká nás teď několik nových focení. Signifikantním prvkem našeho stylingu jsou barevné ponožky. Já sám je mám rád, připadám si v nich zase trochu jako malej kluk. Chtěl bych tedy sám navrhnout šílené barevné ponožky, abychom pak s fanoušky mohli nosit na nohou ty stejné. A samozřejmě počítám i s prodejem vojenské známky s nápisem Perutě, kterou z krku téměř nesundám,“ dodal Milan.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: archiv kapely Perutě

Mohlo by vás také zajímat