clanek_pivo
3.7.2017
Kategorie: Lifestyle & Gastro

„Paštikáři” už nejsme. Na dovolenou bereme raději pivo!

Je tu doba vytoužených letních dovolených a s nimi i chvíle, kdy hledáme rychlé a účinné osvěžení. Ve výbavě na dovolenou tak stále častěji nechybí pivní mixy – ochucená piva s nízkým či nulovým obsahem alkoholu, která si oblíbili nejen sportovci či mladí lidé, ale i starší generace.

Věděli jste, jak Češi nejčastěji tráví dovolenou? Téměř polovina z nich si v loňském roce užívala léto v tuzemsku, a jak ukazují letošní průzkumy, zhruba stejné procento si některou z destinací v Čechách zvolí i letos. Pro ty, kteří vycestují do zahraničí pak (s výjimkou Slovenska) hraje prim pobyt u moře v Chorvatsku. V loňském roce tam vyrazilo až 800 tisíc Čechů.

Už dávno ale neplatí, že by Češi byli jen „paštikáři”, kteří by si na „dovču“ k Máchovu jezeru nebo na Makarskou vozili štangle vlastního salámu a trvanlivé pečivo. Průměrně jsme loni za dovolenou utratili téměř 15 tisíc korun. Co ale platí pořád, je zásobení se vlastním pivem. Češi jsou totiž na svá piva zvyklí a na zahraniční značky pohlížejí přinejmenším s mírnou nedůvěrou. To platí i o oblíbených beermixech, tedy pivech s nízkým (nebo žádným) obsahem alkoholu a ovocnou příchutí. Právě beermixy se totiž skvěle hodí pro letní osvěžení a nechybí proto v zavazadlech řady Čechů mířících za dovolenou.

COOL novinky

Značka Cool se u nás začala prodávat před šesti lety. V letošní sezoně pak COOL zareagoval na rostoucí oblibu nealkoholických variant a přichází nejen s novým letním designem praktických plechovek, ale také s novými osvěžujícími příchutěmi. Tou první je COOL nealko Lemon, tou druhou nealko Bezový květ a Lemongrass. „V loňském roce tvořily nealkoholické varianty beermixů už téměř polovinu jejich celkové produkce. Svědčí to o jejich vzrůstající oblibě jako osvěžení například při sportu, cykloturistice nebo rodinných výletech, kdy lidé po nápojích na bázi nealkoholického piva sahají stále častěji,“ říká Zuzana Cieciotková, Senior Brand manažerka značky COOL.

cool nealko

Ať už tedy vyrážíte na cyklovýlet, k bazénu, k moři, do hor nebo na některý z letních festivalů, nezapomeňte si plechovku nějakého toho COOLu přibalit s sebou. A nenechte se zmást tvrzením, že jde o pití pouze pro tu nejmladší generaci. Vždyť téměř pětina Čechů ve věku mezi 30 a 40 lety v průzkumech přiznává, že si během léta dopřejí některý z beermixů alespoň jednou týdně.

Text: Michaela Rochovanská

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *