boheminium_leto_hl_1
2.7.2017
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Pohádkové prázdniny v parku Boheminium: na jaké akce se můžete těšit?

Mariánskolázeňské Boheminium patří mezi pět největších miniatur parků v Evropě. V areálu je více než sedmdesát modelů českých památek, v čele s majestátním Karlštejnem, vysílačem na Ještědu nebo hradem Bezděz. Navíc je zde od června k vidění katedrála svatého Bartoloměje, s impozantní výškou přes 4 metry. V létě se návštěvníci mohou těšit na řadu novinek a také bohatý program pro děti.

O letních víkendech je v parku Boheminium připraven program pro malé i velké návštěvníky, kterému bude vévodit v loňském roce tolik úspěšný,Dětský pohádkový les. Ten je letos na programu 15. července 2017. Na dvoukilometrové trase parkem na vás i vaše děti budou čekat pohádkové postavy z Krkonoš, panenka v sukýnce z máků, skřítkové z pařezové chaloupky, spolužáci z 3. B. a další oblíbené pohádkové postavičky. O zábavu se po celé prázdniny bude starat také pan Pohoda se slečnou Soničkou a naši modeláři.

Nově jsou v areálu stojany na kola, a tedy zastávka z cyklistického výletu v příjemném stínu parku přijde jistě vhod. Otevírací doba se po dobu letních prázdnin prodlužuje a brány parku tak budou otevřeny denně od 10:00 do 19:00 hodin. V parku přibylo občerstvení a odpočinková terasa, rozšířeno je i sociální zázemí. To vše pro pohodlí návštěvníka, kdy vstupné zůstává stejné jako v předchozím roce.

Prázdninový program:

2. července: Vítání prázdnin pro děti i dospělé
Bohatý program v podání dětského divadla Z bedny a kreativní dílny pro všechny po celý den.

15. července: Dětský pohádkový les
Večerníček a pohádkové postavy v parku Boheminium – herci v krásných kostýmech, originální hry na trase dlouhé 2 km a v cíli dárek pro každého.

22. července: Prázdninové divadlo pro děti
Speciální program dětského divadla Z bedny – nenechte si ujít premiéru nové pohádky.

20. srpna: Prázdninové divadlo pro děti
Letní pohoda s oblíbeným divadlem Z bedny, opékání buřtů a středověké hry pro děti i dospělé.

27. srpen: Loučení s prázdninami
Rozlučka s prázdninami ve velkém stylu! Plno zábavy s oblíbenými herci, panem Pohodou a Soničkou po celý den.

I na tyto miniatury památek se můžete v parku Boheminium těšit:

 

Text & foto: Michaela Rochovanská

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *