Polakova_klip_film
8.6.2017
Kategorie: Hudba

Barbora Poláková má nový klip a roli, kvůli které se učila na violoncello

Po Nafrněné a Generaci přichází Barbora Poláková s videoklipem, v němž se mísí hned několik filmových technik. Vznikl k písni Krosna pod taktovkou mladého japonského režiséra Kosuke Sugimota. Jakmile si jej pustíte, bude vám jasné, že se jedná na naší domácí scéně o unikátní počin. 

Krosna je jedním z nejoblíbenějších songů, které má Barbora Poláková na svém repertoáru. „Proto jsem šťastná, že má svůj klip. Dotočili jsme k původní verzi, která je na desce, část písně, která vznikla spontánně při koncertech a je teď vlastně katarzním místem, bez kterého už si to ani neumím představit,“ prozrazuje k samotné skladbě Poláková.

Mladý japonský režisér Kosuke Sugimoto pro realizaci klipu zvolil neotřelou kombinaci reálnými herci natočených záběrů, klasické i počítačové animace a digitální postprodukce. „Postavy v klipu vycházejí z videa, kdy jsme natočili herce ve studiu a z těchto záběrů se následně vybral určitý počet obrázků, z nichž se překreslily siluety herců a dle jejich předlohy se nakonec vyřezali různé fáze na kartónový papír. Ty se potom znovu natočily snímek po snímku a vznikla tak vrstva s klasickou animací, tzv. stop motion animation. Další vrstvy pak vznikaly v počítači pomocí digitální animace. Úplně nakonec se pak natočilo video s Barborou Polákovou, respektive její obličej. Zde jsme opět vyřezali vybrané snímky a vsadili je na její animovanou postavu,“ popisuje detaily Lukáš Skalník z Eallin Prague.

Novinkový klip není jedinou novinkou Polákové. Jak populární zpěvačka a herečka podotýká, pozvolna začíná vznikat materiál na její druhé album. Zkrátka nepřijdou ani ti, kdo by Barboru letos rádi viděli naživo. Jen příležitostí bude oproti loňskému, koncertně nabitému roku poskrovnu. „Během tohoto roku bude koncertů maximálně deset. Tak jsem si to vnitřně nastavila a nechci z toho slevit. Chci se maximálně soustředit na nové album, a protože mám dvě miminka, už by to nešlo dát dohromady,“ komentuje blondýnka, kterou budeme moci na podzim vidět také v kině ve filmu Kvarteto. Ve snímku ztvárnila jednu z hlavních rolí, kvůli niž se dokonce učila rok na violoncello.

Potkej se s Barborou „live“ na těchto akcích:
24. 6. Jihlava – Jihlavské Havíření 2017
15. 7. Náchod – Pivobraní
28. 7. Výrava – bude upřesněno
5. 8. Světlá nad Sázavou – Sázavafest
25. 8. Brno – Radost
2. 9. Kačina u Kutné Hory – Festival Kefír
9. 9. Sokolov – Den Horníků
17. 9. Prostějov – Hanácké slavnosti

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Nikolas Tušl (Falcon)

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *