kralovstvi zen_vystava01
2.6.2017
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Království žen: výstava, která vám pomůže nahlédnout do ženské duše!

Audrey Hepburn kdysi prohlásila: „Věřím v to, že šťastné ženy jsou krásné ženy.“ A přesně to mě napadlo po zhlédnutí výstavy s příznačným názvem Království žen, která vznikla pod rukama Davida Mináče a navázala tak na jeho úspěšnou výstavu Krása je dar od Boha, která proběhla loni ve Slovenské domě.

Fotky jsou opět plny určitého tajemna, smyslnosti, krásy – nejen té vnější, ale i té vnitřní. Každý snímek jakoby měl svůj vlastní příběh, žije svým vlastním životem a podněcuje tak fantazii každého návštěvníka. Dívky na nich působí velmi spokojeně a vyrovnaně, což se projevuje i na jejich výrazech, v jejich tvářích. Jsou na nich šťastné, a tudíž krásné. Fotografu a filmaři Davidu Mináčovi se opět podařilo vystihnout to, co na mnoha současných fotkách chybí, a to je ženskost, která se v dnešní době vytrácí.

Autor David Mináč, syn neméně známého režiséra Matěje Mináče, je velmi talentovaný umělec, fotograf, skladatel, herec, výtvarník a filmař. Vystudoval University of Souhampton v Británii, obory film a psychologie.

„Fascinuje mě přirozenost ženy, když se přes fotografii dostávám do jejího nitra a snažím se zachytit okamžik, kdy je nejženštější, nejprovokativnější a nejsmyslnější. Kdy se stává samotná podstata ženy nejobnaženější. A abych toho dosáhl, musím se vrátit zpět v čase, minimálně do padesátých – šedesátých roků, když ženy oblečením, líčením a doplňky okouzlovaly svojí ženskostí a křehkou krásou.“

Proto mě přitahuje období filmu z šedesátých let a módní fotografie v retro stylu. Výstavu doplňuje krátký hraný film „Pozvánka“, ve kterém se přes tři časová období vracím až do doby francouzské revoluce. Žena je pro mně základním hybatelem všeho. Bez ženy se nedá dýchat, rozmýšlet  a tvořit. A doufám, že to procítí i divák.“ DAVID MINÁČ

Slavnostní vernisáž proběhla v úterý 16. května v Czech Photo Centre kousek od metra Nové Butovice. Vystoupily na ni české i slovenské topmodelky jako Soňa Štefková, Miriam Mattová či Barbora Žilecká. Některé z nich byly oblečeny do modelů firmy GUESS. Součástí pak byla i premiéra filmu Láska přes tři staletí, který David sám natočil a také si v něm zahrál po boku úspěšné modelky Michaely Karakové. Film byl vlastně velmi originální pozvánkou na tuto výstavu.

Na akci zaznělo i několik Davidových malebných hudebních kompozic. Kromě fotografií zde pak byla představena i kolekce fotografických maleb, která vznikla ve spolupráci s Louise Cliffe, topmodelkou a herečkou v jedné osobě.

pozvanka_kralovstvi zen_vystava

Výstava trvá do 11. června a rozhodně si ji nenechte ujít. Pro další informace se podívejte na oficiální webové stránky.

Text: Adéla Špulková

Mohlo by vás také zajímat