Free budget 1
19.5.2017
Kategorie: Hudba

Nová retro popová dívčí formace je na světě! Koukněte na první klip kapely Free Budget

Na české hudební scéně se zrodil nový dívčí band! Jmenuje se Free Budget a tvoří jej muzikálové zpěvačky a herečky Ilona Maňasová, Markéta Martiníková a Sabina Olijve. V těchto dnech holky posílají do světa svůj debutový videoklip k songu Boyfriend. Jedná se o autorský počin a první z avizovaných tří klipů, které by měly letos natočit.

Křest singlu Boyfriend proběhl 18. května v retro baru Cafe 80´s v centru Prahy. Holky si tento klub rozhodně nevybraly náhodou, hrají totiž retro pop.Retro je naše srdcovka. Nejlepší jsou padesátá léta, kdy střihy šatů, líčení i účesy podporovaly ženskost. V tom se cítíme dobře! A proto budeme rády, když naši fanoušci vyrazí na náš koncert 18. června do Drive House klubu oblečení do retra!“ upřesnila Sabina Olivje, proč si vybraly zrovna tento hudební styl. V jejich repertoáru si ovšem najdou to své i milovníci jazzově laděných písní.

Klip k novinkové písni se nese v duchu komiksového retra a školního příběhu. Roli učitele v něm ztvárnil Michal Kavalčík, který na křtu zastával roli moderátora. Kmotry klipu se stali zpěváci Daniel Hůlka, Bořek Slezáček a herec Michal Novotný.

Členky skupiny se seznámily v divadlech, kde všechny tři působí. „S Ilonou jsme se sblížily v Divadle Kalich, kde obě hrajeme v muzikálu Srdcový král. Ilona mi pustila některé své písničky, které skládala doma do šuplíku. Já i Sabina jsme byly nadšené! Okamžitě jsme se rozhodly začít makat a představit je i ostatním,“ prozradila Markéta Martiníková.

Znáte je i z Aquababes

Free Budget je autorská záležitost, která nemá s bývalým působením dvou členek v projektu Aquababes nic společného, ačkoli mnoho fanoušků může holky odtamtud znát. „Projekt Aquababes mi dal hodně, ale nejvíce si cením toho, že jsem se mohla potkat se Sabinou, která je úžasná zpěvačka. Free Budget je o nás třech, o tom, že nás baví dělat svojí hudbu a stát si za tím, čemu věříme,“ okomentovala Ilona Maňasová.

free budget2

Chcete-li novou hudební sestavu vidět „live“, budete mít hned několik příležitostí. Velký koncert s dalšími autorskými písničkami je naplánovaný přesně za měsíc, 18. června od 20 hodin v pražském klubu Drive House. Zatím je můžete sledovat na sociálních sítích, kde po svém rozjíždí retro hru. „Rozhodly jsme se nejlepší retro kostýmy nebo líčení oceňovat. Klidně se foťte doma nebo kdekoliv jinde a dávejte své fotky na Instagram nebo na Facebook pod hashtagem #retrofreebudget. My vás určitě nepřehlédneme! A sledujte nás na sociálních sítích – nezapomeňte, jsme Free Budget!“

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Marián Juskanin

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *