NEBE-krest
13.5.2017
Kategorie: Hudba

Robot Engie pokřtil skupině Nebe nové album Souřadnice

Koncem března vydala havířovská skupina NEBE své nové, v pořadí třetí, album Souřadnice. To se rozhodla pokřtít netradičním způsobem. Pro velký zájem fanoušků proběhly celkem čtyři koncertní křty v prostorách ostravského planetária. Během celého vystoupení se nad hlavami diváků promítaly působivé projekce.

Po skončení koncertu proběhl křest alba, na němž jedenáct písní představuje jedenáct souřadnic, které za poslední tři roky kapela Nebe vytvořila. „Vesmír a jeho nekonečno možností, kudy se vydat, nás vždy fascinoval, zároveň není snadné si vybrat ten správný směr. To je příznačné pro celou naši generaci,“ popisuje zpěvák Petr Harazin.

Kmotrou desky se stala vtipkující Engie, robot ženského pohlaví. „Jak chcete, abych pokřtila tu vaši novou desku? Víte moc dobře, že když se do mého těla dostane jediná kapka vody, mohu zkratovat, a to by vás ta sranda vyšla hodně draho,“ bavila diváky Engie. Desku tak musel vždy pokřtít někdo z publika, koho robotí děvče náhodně vybralo.

NEBE-krest2

Petr Harazin byl s akcí nadmíru spokojený. „Takový audiovizuální projekt jsme dali dohromady poprvé a dopadlo to skvěle!“ vypráví zpěvák a dodává: „Byli jsme zvědaví na ohlasy a ty nás moc potěšily. Chtěli bychom se tímto směrem ubírat i v budoucnu.“

V nejbližší době kapelu čeká spousta letních akcí a dva nové videoklipy. Na podzim chtějí kluci připravit turné, které by navázalo na úspěšné křty.

Text: Honza Rochovanský
Foto zdroj: archiv kapely Nebe

Štítky:,

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *