Máte chuť na dobrou čínu? Zkuste Jiu Zhou
24.8.2016
Kategorie: Lifestyle & Gastro

Máte chuť na dobrou čínu? Zkuste Jiu Zhou

Patříte mezi milovníky čínské kuchyně? To byste se neměli vyhnout restauračce Jiu Zhou, kterou najdete v samém srdci pražských Nuslí, tedy poblíž Náměstí Bratří Synků. Kromě velké porce výborného jídla vás jistě potěší i jeho cenová dostupnost.

Když jsme přemýšleli, kterou čínskou restauraci bychom pro vás otestovali, zkusili jsme různé mobilní gastro aplikace a sledovali hodnocení uživatelů. Nakonec však rozhodlo naše momentální rozpoložení, a sice lenost jet MHD kdovíjak daleko. Zavítali jsme tedy do restaurace, která se nachází poblíž naší redakce. Nebojte, nehnali bychom vás nikam daleko, žádný okraj Prahy, kam byste se „dokodrcali“ tak za padesát minut. Vždyť v Nuslích jste z centra skoro za krásnou čtvrt hodinku!

Nuselská čtvrť nabízí hned několik asijských podniků, většinou se však jedná o jakási ne zrovna útulná místa. A bistra nás zrovna na dobrou večeři nelákají. Mezi nimi vyniká právě Jiu Zhou, která nabízí příjemné posezení a lehce asijskou atmosféru, kterou víc než interiér dokresluje puštěná hudba. Ne, že bychom holdovali asijským písním, je to alespoň něco trochu jiného. Ačkoli, když si sem jdete sednout na delší dobu, po chvíli si říkáte, že by mohli stanici přeci jen „přeladit“.

Kuře po Chunansky s rýží

Kuře po Chunansky s rýží

Každopádně výběr hudby není zdaleka tak rozhodující, jako je nabídka menu. V restauraci na „Otakarce“ nabízejí několik druhů masa uvařeného na mnoho způsobů. Je libo kuřecí, kachnu anebo jste milovníci ryb? Máte raději klasiku, nebo spíš něco ostřejšího? Nebo můžete své chuťové buňky potěšit running sushi, které jinak v asijských restauracích většinou nenajdete.

Voňavá kuřecí prsa ve sladkokyselé omáčce

Voňavá kuřecí prsa ve sladkokyselé omáčce

Naše redakční sešlost si vybrala pikantní kuřecí po Chunanský s rýží, křehkou kachnu s rýží a kuřecí prsa ve sladkokyselé omáčce, příloha opět rýže. Ona totiž rýže Asiatů zdaleka nemůže konkurovat té, kterou nabízí česká kuchyně. Opravdu! Prvním překvapením, které nás čekalo, když nám obsluha přinesla objednané jídlo na stůl, bylo množství. Vybírat totiž můžete z hlavního „jídeláku“ a z menšího letáčku, kde najdete levnější jídla. A kupodivu i ta levnější jídla, jejichž cena má být vázána na velikost porce, nasytila i náš redakční mužský element.

Voňavá a křehká kachna s rýží

Voňavá a křehká kachna s rýží

Přesvědčit se můžete sami, jídlo jsme pro vás samozřejmě pečlivě zdokumentovali. A závěr? Všichni jsme si pochutnali a přitom jsme každý byl lehčí zhruba o pouhou sto korunu, váhu pak raději nepočítejme…

Text & foto: Michaela Rochovanská
Hl. foto: FB stránka restaurace Jiu Zhou