Petra Hřebíčková nasadila při mateřské terapii divadlem
14.2.2016
Kategorie: Celebrity

Petra Hřebíčková nasadila při mateřské terapii divadlem

Herečka Petra Hřebíčková je sice stále na mateřské, ale zvolna se už vrací do divadelního světa. Konkrétně na svou domovskou scénu Švandova divadla. Už v lednu, půl roku po porodu syna Šimona, se tu objevila v představení Hřebíčková s Onufrákovou lehce meditují aneb Děvky od Arbesa. Postupně se bude vracet i do dalších inscenací.

Od konce března se opět ujme – zatím ještě v alternaci s kolegyní Klárou Cibulkovou – role královny Gertrudy v Shakesperově Hamletovi. Za skvělý výkon v úloze nezvykle mladé královny a matky mladého prince dánského byla nominována na Cenu Thálie. V dubnu se také vrátí do komedie Dioptrie růžových brýlí, kterou pro smíchovskou scénu napsal populární písničkář Xindl X.

A co říká o svém návratu do divadla sama sympatická herečka? „Užívám si plně mateřskou dovolenou, a protože divadlo je pro mě teď tak vzácné, o to víc se na jeviště těším. Nechci nic přehánět, být se Šimonem mě baví. Mám jedno až dvě představení do měsíce, tedy se v nich mohu náležitě vyřádit. Takovou terapii divadlem bych doporučila všem matkám,“ prozrazuje.

Hřebíčková se s divadelní scénou rozloučila loni v červnu v komedii Řemeslníci a poté se už plně soustředila na svou novou roli maminky. A tu si chce ještě užít: do dalších představení ve Švandově divadle se proto plánuje vracet až po letních prázdninách v nové sezóně 2016/2017.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Alena Hrbková

Mohlo by vás také zajímat