Simona Stašová dostala za svou životní roli Shirley Valentine speciální dort s 500 svíčkami
18.9.2015
Kategorie: Divadlo

Simona Stašová dostala za svou životní roli Shirley Valentine speciální dort s 500 svíčkami

One woman show Simony Stašové oslavila 500. reprízu. Městská divadla pražská připravila pro populární herečku k tomuto divadelnímu úspěchu speciální překvapení. Poprosila diváky, aby v jednu chvíli zapálili stejný počet zapalovačů, jako je repríz představení, a vytvořili tak pomyslných 500 svíček na dortu.

Bravurní komedie Willyho Russella o hledání sebe sama měla premiéru v roce 2008, od té doby se stala jednou z nejoblíbenějších inscenací Městských divadel pražských a navštívilo ji přibližně 250 000 diváků.

Skvěle napsané monodrama, v němž herečka ztvárňuje nejen Shirley, ale zároveň všechny postavy jejího mikrosvěta, je přímo stvořené pro Simonu Stašovou. Jaké to je hrát jednu roli tak dlouho a tak intenzivně? „Je to život. To není divadlo. To je propojení mé duše s divákem a naopak. Tento magický text, vtipný a hluboký, je veliký dar, který mě v životě potkal. Velmi si to uvědomuju a ten den, co mám hrát Shirley, instinktivně nic podstatného nedělám. Sbírám energii z dobrých lidí kolem sebe, z přírody, z knížky, abych pak večer mohla vydat svou energii a myšlenky divákům. Ale taky si od nich tu jejich energii vezmu, to zase ne, že ne! Normálně ji nasaju z hlediště a odnesu si ji domů.

Simona Stašová dostala netradiční dárek

Simona Stašová dostala netradiční dárek

A co jedna z našich nejpopulárnějších herečka děla, když přijde z divadla domů? „Dám si konečně vínečko, které sice popíjím po celou dobu na jevišti (ale tam je to jablečnej mošt…). Večer po představení si dám s chutí pravý nefalšovaný Rizlink. A tak si prostě se Shirley Valentine žijeme, jsme dvě a jsme vlastně jedna,“ říká o své životní roli Stašová.

Inscenaci režíroval Zdeněk Kaloč a vznikla ve spolupráci s FDA.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: S. Honzík / Městská divadla pražská

Mohlo by vás také zajímat