Eva Josefíková na scéně Švandova divadla. Zahraje si v komedii Misantrop
13.5.2015
Kategorie: Divadlo

Eva Josefíková na scéně Švandova divadla. Zahraje si v komedii Misantrop

Ve Švandově divadle chystají v květnu klasiku. V závěru sezóny bude hlavní smíchovská scéna patřit modernímu nastudování Molièrova Misantropa, veršované komedii o lásce, pohrdání a přizpůsobivosti.

Divákům Švanďáku se poprvé představí mladý slovenský režisér Lukáš Brutovský, který na sebe nedávno upozornil výtečnou inscenací Maryši v brněnském HaDivadle. Zvučný titul světového dramatu se tak u Švandů objeví v razantní a překvapivě současné interpretaci.

Jako Alcesta, který zuřivě pohrdá konvencemi a společenskou přetvářkou, uvidíme Filipa Čapku, jeho přítele a přemýšlivého rádce Filinta hraje David Punčochář. Do role krásné, bystré, muži obletované, ale i svéhlavé a pletichářské Celimeny obsadil režisér hostující Evu Josefíkovou. V dalších úlohách se můžeme těšit na Martinu Krátkou, Bohdanu Pavlíkovou, Marka Pospíchala, Tomáše Červinka, Michala Sedláčka a Jiřího Weinera.

Premiéra je naplánovaná na 30. května ve Velkém sále Švandova divadla. „Misantropem navazujeme na Hamleta, kterého u nás v roce 2013 zdařile inscenoval Daniel Špinar, a zároveň jím pokračujeme v dramaturgické linii nesoucí název Příběh muže/Příběh světa,“ prozrazuje umělecký šéf Švandova divadla Dodo Gombár. V dalších letech se tak na Smíchově objeví ještě Baal, divadelní prvotina Bertolta Brechta, a Shakespearův Král Lear.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: archiv Evy Josefíkové

Mohlo by vás také zajímat