Popeláři: funky muzikál připravuje Švandovo divadlo
15.2.2015
Kategorie: Divadlo

Popeláři: funky muzikál připravuje Švandovo divadlo

Původní muzikál Popeláři s hudbou Romana Holého, frontmana skupin Monkey Business a J.A.R., připravují ve smíchovském Švanďáku. Industriální mirákl v chytlavém rytmu funky vypráví o čisté lásce, třídění odpadu, o žánru jménem muzikál a také o snu, který má asi každý malý kluk – alespoň na chvíli se stát popelářem.

Premiéra je naplánována na sobotu 7. března. Nastudování se chopí Dodo Gombár, který společně s Romanem Sikorou a Romanem Holým napsal hru přímo pro smíchovskou scénu.
Ústřední pětici ztvární Miroslav Hruška, Robert Jašków, Patrik Děrgel, Tomáš Pavelka a Tomáš Červinek, dámskou část souboru zastupuje Klára Cibulková, Zuzana Onufráková, Andrea Buršová a Réka Derzsi. Ti všichni se chystají na to, jak v Popelářích ukážou i svůj hudební a pohybový talent.

Jeviště jako místo plné zázraků

Postavy budou tentokrát nejen hrát, ale je i s odstupem komentovat. „Diváci se mohou těšit na pět popelářů, ale i na třináct písní, taneční čísla a všechno, co ke správnému muzikálu patří,“ prozrazuje dramaturgyně Lucie Kolouchová. Podle ní si ale Popeláři na muzikál zároveň zahrají – muzikálová pravidla se tu budou ctít a plnit, aby se občas s chutí porušila. „V činoherním provedení se na tenhle nablýskaný žánr podíváme s podobným zájmem a nadhledem, jako si posvítíme na  romanticky ušpiněný svět odpadků a jejich ranních svozů,“ dodává.
V novém představení se jevištní prostor stane místem plným zázraků. Odpad se tu mění v poklad, scénu ozdobí staré dobré mikrofony na stojanech a nad tím vším budou krásně svítit Hradčany.

Text: Michaela Rochovanská
Foto zdroj: Švandovo divadlo 

Mohlo by vás také zajímat