Zpěvačka Mista: Žiju rozdvojený život
3.1.2014
Kategorie: Rozhovory

Zpěvačka Mista: Žiju rozdvojený život

Pochází ze Slovenska, bydlí v Čechách, ale bourá příčky hitparád daleko za hranicemi. Hned její první hit Rock It (United) se stal úspěšným. Přesto si na nic nehraje a je stále skromná a ochotná. Řeč je o zpěvačce Mistě, která kromě zpěvu rozjela i svůj vlastní fashion blog. Hned tedy byl důvod, proč jsme ji vyzpovídali již podruhé.

Žijete už nějaký čas v Praze. Čím vás toto město nejvíce zaujalo?
Zaujalo mě úplně všechno (smích). A to nejen Praha, ale celá Česká republika. Cítím se tu jako doma a určitě bych neměnila.

V Čechách panuje známá česká závist. Už jste se s ní stačila za tu dobu setkat?
Popravdě jsem se tu s ničím takovým ještě nesetkala. A pokud ano, tak opravdu jen v malém. Zdá se mi, že závist je spíš předností Slováků (smích).

Ptám se, protože jste jedna z mála našich a slovenských interpretů, kteří se prosadili v zahraničí. Čím si to vysvětlujete?
Určitě tím, že zpívám anglicky, dělám taneční muziku a snažím se o co nejlepší hudební produkci. Prorazit za hranice je velice náročné a já mám ještě hodně cílů, které bych chtěla dokázat.

Nedávno jste koncertovala i v Číně. Jaké je čínské publikum? A co vás na této zemi oslovilo?
Mám slabost pro asijskou kulturu, takže jsem byla velmi ráda, že jsem díky mému německému vydavatelství dostala možnost vyjet na tříměsíční klubové turné v Číně. Všechno tam bylo úplně jiné než u nás. Cítila jsem se jako na jiné planetě, nicméně jsem si to velmi užívala. Publikum bylo skvělé. Mají velmi rádi západní muziku. Co mě však překvapilo, byla organizace, která byla za každých okolnosti stoprocentní.

Čím vás asijská kultura tak zaujala?
Když jsem byla v Číně, tak jsem objevila hudební styl, který se jmenuje K-pop. Úplně jsem si ho zamilovala. Je to nejen hudební ale i životní styl. O tomto tématu jsem dokonce nahrála dva díly MistaFashion Blogu. Jedná se o hudební směr, který neuvěřitelně expanduje do celého světa. Díky tomu jsem se blíž seznámila s asijskou mentalitou a kulturou. Je to něco, co mě fascinuje.

Byla jste také předskokankou na koncertě zpěvačky Keshy. Jaké bylo setkání?
S Keshou jsem měla možnost narychlo prohodit pár slov, samozřejmě mě to úplně dostalo. Potkat se s hvězdnou takového formátu byl vždy můj sen.

 

Mista byla předskokankou zpěvačky Keshy

Mista byla předskokankou zpěvačky Keshy

 

A to jste dokonce nazpívala píseň, která byla původně určena právě pro ni…
Ano, skladbu Cash Out mi nabídl německý vydavatel. Německo je třetí nejdůležitější hudební trh ve světě, proto se tam ve vydavatelstvích točí skladby mezinárodních skladatelů. Marius Moga (člen kapely Morandi, pozn. red.) a londýnské duo Wawa tuto skladbu napsali pro Keshu – proto Cash Out! Ale vydavatelství se nakonec rozhodlo, že jí přidělí mně a použije v Evropě. Nahrávání této skladby ve studiu spolu s chlapci z Morandi byl velký zážitek.

Když jsme se spolu bavily naposledy, říkala jste, že jako Lady Gaga se necítíte. Přitom média vás s touto zpěvačkou srovnávají neustále…
Stále platí to, co jsem hovořila před rokem. Jako Lady Gaga se vůbec necítím, ale vidím, že díky bulvárním médiím se této přezdívky asi tak lehko nezbavím.

Lady Gaga je hodně extravagantní a očividně hodně extrovertní člověk. Co vy? Také se ráda předvádíte nebo máte raději svůj klid?
Musím se přiznat, že jsem introvert. Mám ráda samotu a svůj klid. Když jsem ale na pódiu, tak se to o 180 stupňů otočí a jsem jiný člověk. Dalo by se říct, že žiju rozdvojený život.

Když jsem si hledala informace o vás, zaujalo mě, že už jste vdaná. To je dnes celkem neobvyklé v tak mladém věku…
V médiích se už napsali různé pravdy a nepravdy. Soukromí však podle mě do tisku nepatří, proto se k tomu nechci vyjadřovat. Každý se může rozhodnout sám, čemu bude věřit (smích).

 

Zpěvačka Mista: Žiju rozdvojený život

 

Před rokem jste vydala své debutové album. Letos v létě jste však představila písničku z vaší připravované, druhé desky. Kdy se na ni mohou fanoušci těšit?
Na nové desce už aktivně pracuji a chtěla bych, aby viděla světlo světa nejpozději na podzim roku 2014.

Říkala jste, že do prvního alba zařadíte i slovenskou píseň, ale nestalo se tak. Plánujete song ve svém rodném jazyce pro další CD? Nebo jste se rozhodla, že slovensky nebudete zpívat vůbec?
Slovenská píseň je pro mě věčné dilema. Vím, že na zahraničním trhu mi slovensky zpívaná skladba nepomůže, ale na druhou stranu chci domácím fanouškům přinést také něco, co jim je blízké, jako je právě píseň zpívaná ve slovenštině. Momentálně je to horké téma na diskusi s mým producentem, takže jsem sama zvědavá, jak to celé dopadne.

Kromě toho, že zpíváte, vedete také svůj fashion blog, který jste založila. Jak je pro vás móda důležitá? A co vás na ni nejvíce baví?
MistaFahion Blog je video seriál, který vychází pravidelně každý čtvrtek. S mým týmem vizážistů a stylistů tam ukazujeme, jak se správně starat o vlasy, pleť, všechno o líčení a životním stylu. Můžete se na něj podívat na internetové stránce www.mistafashion.com anebo také na You Tube kanále – TheMistaFashion. Naším posláním je ukázat mladým dívkám, že každá z nich je krásná. Stačí jen pár malých triků a také ony můžou vypadat jako holky z obálky. Chtěli bychom dodat slečnám sebevědomí, protože to je to, s čím v dnešní době bojuje téměř každý mladý člověk. Já sama mám módu ráda, ale není to něco, co je pro mě životně důležité.

 

Zpěvačka Mista: Žiju rozdvojený život

 

V jakém oblečení se cítíte nejlépe?
V teplákách a mikině (smích).

Nafotila jste i několik promo fotek, dokonce i kalendář. Nezahrávala jste si s myšlenkou, že byste mohla „prorazit“ i jako modelka?
To určitě ne. Mám respekt k práci modelek, určitě to není jednoduchá práce. Každopádně já chci dělat něco, co jde víc do hloubky a navíc mě to naplňuje také po duševní stránce. Z toho důvodu se věnuji právě muzice.

Bulvární plátky samozřejmě neopomněly zveřejnit článek o tom, že jste nafotila kolekci svůdných fotografií. Jak vycházíte s bulvárními novináři?
Myslím, že s nimi vycházím dobře. Snažím se být za dobře se všemi lidmi ze showbyznysu. Nejsem konfliktní člověk.

Zúčastnila jste se charitativní akce Hvězdný bazar. Musí být hezký pocit, když může člověk díky tomu, že je veřejně známý, pomoci…
Zúčastnila jsem se charitativní akce Hvězdný bazar na podporu těch, kteří byli paralizováni kvůli poškození míchy. Bylo neuvěřitelné, jak tito lidé zářili štěstím a jak si navzdory svému postižení užívají život naplno. My zdraví bychom se od nich měli co učit. Cítím velkou radost, když i já mohu přispět dobré věci.

Někteří zpěváci se zapojují do charitativních akcí s radostí, někdo zas zpívat bez finanční odměny odmítá. Jaký na to máte názor?
Já bych si nikdy na charitativní akci za své vystoupení nevyžádala od nadace honorář. Zdá se mi to až drzé…

Působíte jako vyrovnaný a hodně veselý člověk. Co vám dokáže nejvíc udělat radost?
Máte pravdu. Jsem pozitivně naladěný člověk. Velkou radost mi dokáže udělat dobré jídlo anebo čas strávený s rodinou. Velmi důležité je pro mě zdraví a vážím si každého nového dne, který můžu přežít ve zdraví se svými blízkými.


Text: Michaela Rochovanská
Foto: Milan Mošna, Robo Homola

Mohlo by vás také zajímat

Štítky: