Vyhazovači u Brzobohatých baví diváky nejen vydařenou improvizací
6.1.2013
Kategorie: Divadlo

Vyhazovači u Brzobohatých baví diváky nejen vydařenou improvizací

Divadlo Radka Brzobohatého uvádí inscenaci pro čtyři mladé herce, z nichž každý představuje několik postav – i opačného pohlaví. Sympatickou partu Brzobohatý, Vágner, Hájek a Čekan si však užijí především přítomné dámy.

Vyhazovači. Příběh, který se odehrává kolem disko clubu Cinders. Čtyři drsní chlápci, kteří disko hlídají, roztomilé náctileté slečny, které zde slaví narozeniny, pár mírně nadržených „puberťáků“, dva rapeři, kněz, DJ a další. Jejich příběhy se střetávají právě v Cinders clubu, který nabízí pohled do světa náctiletých. První lásky, bujaré oslavy, poznávání sama sebe. Pozadu nezůstává ani pohled do světa dospělého muže. Vše okořeněné nezbytným humorem, a ztvárněné pouze čtyřmi herci.

Když se sejde partička ve složení Ondřeje Brzobohatého, Petra Vágnera, Vojtěcha Hájka a Ernesta Čekana, je rozhodně na co se koukat! Především dámské oko si přijde na své, protože sledovat tyto mladé pány je radost. Nicméně pozadu nezůstává ani jejich herecký um, který dobře „rozluštíme“ nejen při scénách, kdy se herci převlečou za roztomilé náctileté „slečinky“ a s vyčesanými culíčky, mašlí ve vlasech a vycpanými ňadry baví přítomné diváky.

Komunikace s diváky

Herecký čtyřlístek především umí výborně komunikovat s publikem, což jim umožňuje umění improvizace. Nebojí se skočit z pódia a diváky „jako“ vyhnat po přestávce z hlediště, oslovit je, proč přišli a za kolik si koupili vstupenky. Je zajímavé sledovat reakci publika, ti nesmělí dělají, že na ně herci nemluví, ti smělejší se rádi do „nečekaných“ scén přidají a užívají si svou „minutu slávy“. Očním kontakt, který navazují především s přítomnými mladými ženami, navazují i při zpívání

Vyhazovači u Brzobohatých baví diváky nejen vydařenou improvizací

Komediální „oddychovka“ nastudovaná Mariánem Kleisem je plná melodií Ondřeje Brzobohatého, které jsou příjemné na poslech. Stejně dobře se poslouchají „sólové“ písně v podání Ernesta Čekana.

Od komedie Vyhazovači však nečekejte divadelní podívanou s hlubším sdělením. Najdeme zde jen filosofické úvahy o životě, které vede Ernesto Čekan o tom, jak je důležité s někým být, někoho mít rád, milovat. Nicméně inscenace je jinak postavena na humorných situacích jako jakási show, chvílemi improvizační, tudíž Čekanovy monology zakomponované do takového typu představení nejsou zrovna nejlepším nápadem.

Pokud nejste divákem, jenž touží po větším sdělení, ale rádi se jdete „jen“ zasmát, jsou Vyhazovači to pravé pro vás.

Text: Michaela Rochovanská
Foto: Divadlorb.cz

Mohlo by vás také zajímat